Soczewki na miesiąc – co warto wiedzieć?

Jako, że na dzień dzisiejszy bardzo wiele osób pracuje przed komputerem to niestety wzrasta ryzyko występowania wad wzroku. Jeśli zdarzy się tak, że dotyczy to właśnie nas wówczas najlepiej udać się do okulisty. W przypadku, gdy zostanie stwierdzona jakaś wada wzroku to zawsze do wyboru jest noszenie soczewek kontaktowych lub też okularów.

Soczewki miesięczne – jakie są ich zalety?

Spora część osób decyduje się na to, aby nosić soczewki miesięczne ze względu na wygodę. Niestety w okularach praktycznie niemożliwe jest uprawianie sportu, a soczewki w żaden sposób nie będą w tym przeszkadzać. Z drugiej strony dla niektórych lepsze mogą być okulary, które czasami są w stanie poprawić wygląd, ale jest to oczywiście kwestia gustu. W dzisiejszych czasach wcale nie ma konieczności codziennego zakładania i ściągania soczewek, ponieważ można nosić je przez cały miesiąc. Jak się okazuje jest to całkiem dobra opcja z tego względu, iż bardziej opłaca się ich zakup. W dodatku nie trzeba tracić czasu na ich pielęgnację, a to również może być czasochłonne.

O czym pamiętać nosząc soczewki miesięczne?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na tego typu soczewki to koniecznie trzeba pamiętać o tym kiedy się je zakłada i najlepiej taką datę sobie zapisać, aby nie przekroczyć 30 dni. Warto wiedzieć o tym, że takie soczewki trzeba przynajmniej od czasu do czasu wyczyścić – szczególnie wtedy, gdy dużo przebywamy w miejscach zanieczyszczonych. Co więcej producenci zalecają, aby stosować regularnie krople nawilżające do oczu, a przy tym unikać jakiegokolwiek kontaktu soczewek z wodą – wtedy może dojść do ich uszkodzenia. Trzeba także pamiętać o tym, że niektórzy producenci zalecają, aby takie soczewki ściągnąć np. po upływie 15 dni. W dodatku, jeśli chcemy zdecydować się na takie soczewki to najpierw trzeba zasięgnąć porady specjalisty czy na pewno będą one dla nas w pełni bezpieczne. Jak zatem widać jest to jak najbardziej dobra opcja pod warunkiem, że pamiętamy o kilku ważnych zasadach.